Якщо подивитися на список найдорожчих компаній світу – майже у всіх з них головним ресурсом виявиться їх інтелектуальна власність, а не доступ до землі або викопних ресурсів.
Технологічний прогрес поступово робить все менш цінними матеріальні ресурси, і, навпаки, збільшує значимість нематеріальних активів бізнесу.
На сьогодні вже існують і застосовуються технології вирощування сільськогосподарської продукції без використання землі, а розвиток індустрії альтернативної енергетики все більше знижує залежність економіки від нафти.
У той же час, виробники вкладають мільярди в просування своїх брендів, і приблизно однакові товари з різними торговими марками на них, можуть в рази відрізнятися в ціні. А якщо вчасно запатентувати свій винахід – можна і зовсім стати законним монополістом на ринку.
У складі великих компаній уже звичними стали позиції «Chief Innovation Officer» та «Intellectual Property Manager» – управління сотнями і тисячами об’єктів інтелектуальної власності вимагає відповідних фахівців в цій сфері.
Пункт «юридичний супровід» обов’язково повинен бути присутнім в бізнес-плані, стратегії розвитку бізнесу.
Охорона своєї інтелектуальної власності – це довгострокова стратегія, що потребує планування дій на роки вперед.
Законодавство надає бізнесу і приватним особам великий арсенал охорони і захисту своєї інтелектуальної власності – від різних видів торгівельних марок (не тільки звичні словесні і графічні знаки, а й об’ємні, звукові, ароматичні) до патентів і використання механізму комерційної таємниці.
А в багатьох країнах вже діє спеціальний податковий режим для компаній, які отримують дохід від об’єктів інтелектуальної власності («Intellectual Property Box», або «Knowledge Development Box»).
Грамотне використання всього інструментарію дозволить не тільки охороняти і монетизувати свій бренд, а й захищати свої позиції від конкурентів.
Фахівці Crane IP Law Firm нададуть весь комплекс послуг для ефективного управління інтелектуальною власністю в Україні та за кордоном:
– Надання консультації щодо стратегії захисту прав на інтелектуальну власність.
– Розробка і реалізація комплексної стратегії захисту прав на об’єкти інтелектуальної власності.
– Аудит об’єктів інтелектуальної власності.
– Складання та управління портфоліо об’єктів інтелектуальної власності – ідентифікація і виділення цінних об’єктів, дії з охорони та підвищенне їх вартості.
– Оформлення і реєстрація об’єктів інтелектуальної власності.
– Розробка і впровадження політики створення нових об’єктів інтелектуальної власності на підприємстві.
– Моніторинг діяльності конкурентів: продуктова лінійка, реєстрація ТМ, патентів, фірмових найменувань та ін.
– Підготовка аналітичних звітів про дії і наміри компаній-конкурентів.
– Підготовка плану виходу на нові ринки з метою непорушення / захисту прав на об’єкти інтелектуальної власності.
– Складання та реєстрація договорів про передачу прав / ліцензійних договорів.
– Робота з порушниками в досудовому і судовому порядку.
– Виявлення і боротьба з контрафактною продукцією.